SYSTEMICKÝ

KOUČING

O METÓDE 

Koučovanie, či koučing, ako pojem poznáme najmä zo športu. Ako metóda pre zvýšenie výkonnosti, zefektívnenie pracovných procesov jednotlivcov aj kolektívov je koučing známy vo firemnom prostredí. Úspešne preniká s prívlastkom „life“ aj do osobného života, napríklad ako spôsob pre začatie zmien v súkromí.

Využitím metód koučingu je možné naplno rešpektovať Vaše individuálne potreby. Ak sa potrebujete rozhodnúť v náročnej životnej situácii, naštartovať zmenu, ujasniť si svoje smerovanie alebo nájsť spôsob ako niečo nepríjemné niekomu oznámiť, máte možnosť prizvať si ma ako kouča.

Koučing vie byť účinný aj v prípadoch, kedy sa Vám v živote neustále dejú podobné situácie, či stretávate podobných ľudí. Ako by ste sa opakovane dívali na jeden a ten istý starý film. Jeho sledovanie je obťažujúce. Hľadáte prečo ho pozeráte a ako sa ho zbaviť. Pohybujete sa v určitých vzorcoch správania ktoré, pretože ste v nich, nevidíte. Pohľad zvonka Vám viem priniesť.

KEDY METÓDU VYUŽIŤ

Je vhodná v situáciách, keď chcete:

  • rozhodnúť sa,
  • nájsť odvahu,
  • usporiadať hektický život a spomaliť,
  • uvidieť cestu k cieľu,
  • porozumieť či objaviť samú/samého seba,
  • zmeniť prácu, nájsť si takú, čo ma bude viac baviť,
  • zmenšiť, prípadne odstrániť stres,
  • objaviť svoj potenciál,
  • odkryť dynamiku v skupine,
  • vypátrať aké vzorce správania ovplyvňujú vás aj skupinu.

 

PRE KOHO JE METÓDA VHODNÁ

Jednotlivci

 

Témy individuálnych sedení s klientami sa týkajú osobného a profesného života. Venujeme sa vzťahovým problémom, zacyklenosti v témach, potrebe nájsť riešenie v neprehľadnej situácii a tiež time managmentu, plánovaniu cieľov,  definovaniu aké zručnosti sú vo firme potrebné pre plnenie nových úloh, ai. Klienti sú zo súkromného aj firemného prostredia. A niekedy sa témy prostredí prelínajú.

Páry

 

Ak sedenie využije dvojica, často sa venujeme vzájomnej komunikácii. Niekedy stačí iba preklad zo slovenčiny do slovenčiny, pretože ženský výber slov je odlišný od mužského. Inokedy hľadáme súlad v rozdielnych názoroch a nachádzame spoločné pohľady na životné situácie. A dvojica nemusí byť muž a žena, niekedy potrebujú nadhľad získať dve kamarátky …

 

Skupiny

 

Skupinu môžu tvoriť, členovia klubu, partička kamarádov, či spevokol. Ak sa životná situácia vyostrí, stačí prítomnosť človeka zvonka skupiny. Mení sa komunikácia a dajú sa nájsť aj spoločné ciele. Niekedy stačí pripomenúť hodnoty, či vrátiť sa k zámeru, ktorý dal ľudí dohromady.

 

Firmy

 

Práca vo firme prináša podobné témy ako práca v skupine, v páre, či s jednotlivcom. Vždy ide o ľudí, spôsob komunikácie, spoznanie a prijatie inakosti a uvedomenie si vzájomnosti. Stáva sa, že si situácia vyžiada mentoring, najmä v témach týkajúcich sa riadenia. A niekedy stačí jednoduché popísanie toho čo sa deje. Lebo pohľad z vonku nie je zaťažený emóciami, či návykmi z firmy.

AKO ZAČAŤ?

Ak ste sa rozhodli využiť moje služby, môžete si priamo rezervovať stretnutie , prípadne sa prihlásiť na skupinové podujatie. Využite k tomu tlačidlo pod týmto textom. Budete presmerovaný do rezervačného kalendára. Vo formulári, ktorý je súčasťou rezervácie prosím uveďte, aká forma komunikácie by pre Vás bola vyhovujúca (osobné stretnutie, Zoom, GoogleMeet, …. ai.). Podmienky rezervácie a informácie pre prípad, že máte záujem zorganizovať podujatie pre vlastnú skupinu nájdete v záložke Čo ponúkam. 

Nájdete tu aj informácie pre prípad, že máte záujem zorganizovať podujatie pre vlastnú skupinu. V prípade, ak nenájdete vhodný termín, využite kontaktný formulár a napíšte mi. Spoločne určite nájdeme riešenie.

Možno máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď. Pre takéto prípady máte možnosť dohodnúť si 30 min. informačné stretnutie. Je bezplatné a ak oň máte záujem, vyplňte, prosím, kontaktný formulár.

Prihláste na odber newslettera!

Dostávajte správy zo sveta systemiky.

Prihlásenie k odberu bolo úspešné!

Pin It on Pinterest

Share This